Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

DESSO® uhonorowane nagrodą „Dobry Wzór Przemysłowy” 2011 za kolekcję produktów „Widoki...”

04 listopada 2011

Desso, wiodący europejski producent wykładzin, otrzymało nagrodę „Dobry Wzór Przemysłowy” (GIO) 2011 za kolekcję produktów „Widoki...”, składającą się z trzech linii wzorniczych: „Widoki kwiatów”, „Widoki odłamków” i „Widoki linii”. Nagrody GIO potwierdzają doskonałość holenderskich wzorów już od 25 lat.

Istotnymi kryteriami, na które zwracała uwagę komisja konkursowa, były: estetyczny wygląd, funkcjonalność, innowacyjność, oryginalność i dobór odpowiednich materiałów. Produkty Desso rywalizowały w kategorii „Wzornictwo projektu”.

Ceremonia wręczenia nagród „Dobry Wzór Przemysłowy” (Goed Industrieel Ontwerp – GIO) i uhonorowania wyróżnionych odbyła się we wtorek 25 października w Eindhoven, w Holandii, podczas imprezy branżowej Dutch Design Week. W ceremonii uczestniczyli Ludwig Cammaert (menedżer Działu Wzornictwa i Rozwoju Technologicznego) oraz Marloes Jongen (projektantka Desso Design).

Innowacyjność technologii i wzornictwa
Dyrektor ds. sprzedaży w Desso, Alexander Collot d’Escury: „Jesteśmy zaszczyceni faktem otrzymania tej nagrody i dumni z naszego zespołu projektantów. Kolekcja «Widoki...» jest inspirowana wykorzystaniem wzorów w sztuce, modzie, architekturze i wystroju wnętrz. Nasze produkty to unikatowe połączenie innowacyjnej technologii produkcji i wszechstronnego wzornictwa”.

Ustanawianie standardów
Nagrodę GIO można porównać do amerykańskiego wyróżnienia Idea Award oraz niemieckich Red Dot i iF. W skład jury, będącego niezależnym panelem branżowych ekspertów, weszli: prof. dr. ir. Wim Poelman (przewodniczący), dr. ir. Rianne Valkenburg, Andre Rotte, dr. ir. Jan Carel Diehl oraz John Venneman. W ramach tegorocznej edycji konkursu na „Dobry Wzór Przemysłowy” zaprezentowano ponad 70 kandydatur.

Więcej informacji o kolekcji „Widoki...”
Kolekcja „Widoki...” jest inspirowana wykorzystaniem wzorów w sztuce, modzie, architekturze i wystroju wnętrz. Wzory te nie tylko łatwo wpadają w oko, ale również tworzą pewną narrację, zachęcając do rozwinięcia opowieści. Aby uzyskać naprawdę niespotykane wrażenia podczas użytkowania wykładzin, wystarczy odkryć, jak wykorzystywać te dynamiczne wzory w subtelny, choć efektowny sposób.

Poprzez zastosowanie najnowszej technologii produkcji i różnorodnego wzornictwa, kolekcja „Widoki...” ma unikatową warstwową budowę, dzięki czemu wrażenia zmieniają się wraz z kątem patrzenia na podłogę.

Kolekcja „Widoki kwiatów” bazuje na wyrazistym kwiecistym wzorze wbudowanym w fakturę płytek dywanowych.

Kolekcja „Widoki linii” czerpie inspiracje z elementów liniowych obecnych w monumentalnym wzornictwie architektonicznym. W obrębie uporządkowanych wzorów toczy się niemal tajemnicza gra materiałów, wymiarów i struktur.

Kolekcja „Widoki odłamków” wyróżnia się zaskakująco abstrakcyjnym wzorem. Konstrukcja produktu sprawia, że wrażenia wizualne są za każdym razem inne. Zachęca, aby przyjrzeć się wzornictwu, a jednocześnie nie przytłacza przestrzeni.

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email