Launch essence
Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

Piękne wzornictwo w bardzo atrakcyjnej cenie - DESSO WPROWADZA KOLEKCJĘ ESSENCE

19 grudnia 2011

Firma Desso, wiodący europejski producent wykładzin, wprowadza na rynek nową kolekcję Essence. Nowa linia płytek wykładzinowych składająca się ze wzorów Essence, Essence Stripe i Essence Maze to solidne i wytrzymałe produkty biznesowe, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Trzy charakterystyczne wzory i wyraziste kolorowe linie dostępne w kolekcji Essence zapewniają szeroki zakres możliwości projektowych.

Kolekcja Essence to połączenie geometrycznych bloków, liniowych wzorów i dopasowanych jednolitych kolorów, które wyjątkowo dobrze sprawdza się w licznych komercyjnych zastosowaniach takich jak biura, szkoły czy placówki opieki zdrowotnej.

Doskonałe wzornictwo

Dyrektor operacyjny Desso Alexander Collot d'Escury: "W Desso u podstaw strategii innowacji zawsze leży piękne wzornictwo. Tej cechy z pewnością nie można odmówić nowej kolekcji Essence, która jednocześnie jest dostępna w bardzo atrakcyjnych cenach. To doskonały przykład unikatowej kompozycji wartości, którą chcemy oferować naszym klientom".

Szeroka paleta kolorów

Kolor to kluczowy aspekt kolekcji Essence. Teraz, dzięki rozszerzeniu dotychczasowej kolorystyki linii Essence do 24 barw, dajemy naszym klientom jeszcze więcej możliwości i większą różnorodność potencjalnych rozwiązań. Dostępna linia kolorów składa się z różnych odcieni szarości i antracytu, gamy barw niebieskich oraz grupy naturalnych brązów i beżów. Paletę uzupełniają kolory bardziej ekspresyjne, takie jak czerwony, pomarańczowy, fioletowy, żółty i zielony.

Nieskończone możliwości projektowe

Wartość dodaną kolekcji Essence stanowi również duży potencjał wzorniczy naturalnie wynikający z charakteru produktów Essence Stripe i Essence Maze. Wzory wykładzin Essence Stripe powstają z połączenia dwóch kolorów z palety Essence w formie wesołego układu liniowego. Essence Maze to z kolei płytki wykładzinowe z geometrycznymi wzorami ułożonymi z różnych pól i kwadratów, które można montować w dowolnej kolejności. Podstawowe antracyty, szarości i beże są przełamywane intensywnymi kolorami, takimi jak czerwony, pomarańczowy, niebieski i fioletowy. Każdy kolor można łączyć z jednym lub dwoma kolorami z linii Essence, uzyskując nieskończenie wiele możliwości tworzenia kreatywnych projektów pokryć podłogowych.

Dodatkowe cechy

Oprócz standardowego podłoża, wykładziny z kolekcji Essence mogą być również osadzone na unikatowym podłożu SoundMaster®, które zapewnia tłumienie dźwięku uderzeń (ΔLw) średnio o 10 decybeli (dB) lepsze w porównaniu z wartością standardową. Podłoże to charakteryzuje się także lepszymi właściwościami (nawet do 60%) w zakresie pochłaniania dźwięków (αw) w porównaniu z wykładzinami o standardowej konstrukcji.

Produkty firmy Desso pomagają zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email