Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

DESSO® wprowadziło nową kolekcję CARPETECTURE® o nazwie: nowy wymiar kolorów II

20 maja 2011

Desso® - wiodący europejski producent wykładzin, wprowadził nową kolekcje należącą do działu CARPETECTURE® o nazwie Nowy Wymiar Kolorów II. Ten wspaniały kompleksowy zestaw produktów oferuje inspirujące wykładziny o ekscytującym nowatorskim wyglądzie. Kolekcja została opracowana zgodnie z wytycznymi koncepcji CARPETECTURE. Design został stworzony na podstawie obrazu współczesnej architektury.

Najnowsza kolekcja kształtuje się zgodnie z rozwojem trendu śmiałej, odważnej kolorystyki w przestrzeniach komercyjnych. Te nowatorskie wykładziny tworzone są w oparciu o konsultacje z ekspertami podczas spotkań Circles of Architects®. Desso zaprasza ekspertów w dziedzinie architektury i designu do stworzenia wizji przyszłości, ustalenia jak będzie kształtował się nurt kolorystyczny w obszarze rozwiązań podłogowych. Kolekcja Nowy Wymiar Kolorów II  jest owocem wspólnych wysiłków, które doprowadziły do powstania rewelacyjnego zestawu produktów, dzięki którym design Desso znajduje się w światowej czołówce.

Kolekcja składa się z 7 nowych produktów, z możliwością wyboru wykładziny zarówno w płytkach jak i w rolce. Desso przedstawia: Hint, Halo, Sand Stripe, Sand, Airmaster®, Flow i Twist.

Produkty Hint i Halo posiadają zaskakujące efekty kolorystyczne, dzięki żywo zaakcentowanej barwie, widocznej od razu, ale jednocześnie rozpływającej się w przestrzeni. Halo jest dostępny w postaci płytek o ciekawej konstrukcji zróżnicowanej wysokości włókna i o dwóch rodzajach przędzy: błyszczącej i matowej. Hint natomiast produkowany jest w rolce. Jego delikatnie prążkowana struktura ułożona jest linearnie i zaakcentowana mocnymi, śmiałymi kolorami. Hint oferuje wysoki komfort i daje poczucie luksusu. Ponadto, zarówno Hint jak i Halo idealnie komponują się z innymi wykładzinami Desso.

Desso Sand i Sand Stripe są wykładzinami w płytkach współgrającymi ze sobą w idealnej harmonii. Linearny wygląd o wielobarwnej przędzy Sand Stripe tworzy z Sand idealny wybór do zdecydowanego określenia charakteru wnętrza.

Desso z jednej strony koncentruje się na nietuzinkowym wyglądzie, ale z drugiej strony dąży do jak największej funkcjonalności swoich produktów. AirMaster® to rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie wykładzin. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła wyraźne wytyczne w zakresie stężenia pyłu w powietrzu wewnątrz pomieszczeń. Obecność cząsteczek stałych o aerodynamicznym kształcie i średnicy 10 mikrometrów lub mniejszej (PM10) jest szkodliwa dla zdrowia. Te małe cząsteczki stałe są niewidoczne gołym okiem i nie wydzielają żadnego zapachu, dlatego pozornie czysta przestrzeń może zawierać wiele niebezpiecznych substancji. Wiele dowodów z WHO wskazuje na to, że stężenie pyłu w wielkich miastach na całym świecie powoduje poważne zagrożenie dla zdrowia.*

Według badań przeprowadzonych przez Niemiecki Instytut Alergii i Astmy (DAAB) wynika, że użycie wykładziny w pomieszczeniu znacząco obniża stężenie niebezpiecznych substancji w powietrzu.** DESSO AirMaster® jest 8 razy bardziej skuteczny w  wychwytywaniu i zatrzymywaniu pyłu w porównaniu do rozwiązania w postaci podłóg twardych (PM10)*** i 4 razy bardziej skuteczny w wychwytywaniu i zatrzymywaniu pyłu w porównaniu do rozwiązania w postaci standardowych wykładzin (PM10).

Flow to wykładzina w płytce, pętelkowa, o zróżnicowanej nieregularnej strukturze. Wielopoziomowy wzór inspirowany jest wyglądem suchej, popękanej ziemi, a efekt ten pogłębiony jest poprzez niższą pętelkę, która tworzy wrażenie falujących linii. Szeroka gama kolorów Flow czerpie swoją inspirację z różnych naturalnych elementów przyrody, z ich wyglądu i struktur. Obok popularnych szarości i błękitów, oferowany jest wachlarz naturalnych odcieni, takich jak jasny beż, ciemny beż, ciemny brąz. Odważniejsze kolory zaczerpnięte z barw minerałów, roślin i zachodu słońca uzupełniają całą gamę. Flow to pierwszy produkt w naszej kolekcji, który w standardzie posiada ekologiczne podłoże EcoBase®. Dlatego też Flow odznaczony jest srebrnym certyfikatem C2C.

Przenieś poczucie komfortu ze swojego domu do biura - z Twist jest to możliwe. Nowa wykładzina Desso produkowany jest w płytce i posiada wyjątkowo wysokie, kudłate włókno. Twist jest dedykowany do sal konferencyjnych, pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku, lub otwartych przestrzeni. Paleta kolorystyczna jest bardzo wszechstronna - od naturalnych jasnych kolorów do zdecydowanych zieleni, czerwieni, pomarańczy i błękitów.

Alexander Collot d'Escury, Dyrektor Handlowy Desso, jest zadowolony z rozwoju nowych technologii i designu w sektorze komercyjnym: "To wspaniale widzieć, że ludzie zaczynają coraz odważniej używać żywych kombinacji kolorystycznych. W większości przestrzeni biurowych ludzie pracują bardzo ciężko przez 8 godzin dziennie, a zatem powinny być one atrakcyjne wizualnie. Wraz z wprowadzeniem naszej najnowszej kolekcji CARPETECTURE® - Nowy Wymiar Kolorów II, architekci i projektanci zyskują zestaw nowych, fascynujących możliwości, aranżacji nowoczesnych przestrzeni komercyjnych"

* Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia, Wytyczne jakości powietrza odnośnie cząsteczek stałych, Aktualizacja 2005.

 ** Źródło: Badanie przeprowadzone przez Deutscher Allergie- und Asthmabund e.V. w 2005 roku.

 *** Na podstawie badań przeprowadzonych przez GUI (niezależny niemiecki instytut badań), dotyczy porównania Desso Airmaster®  do standardowego  PCV.

y_kTAVj-u10  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email