Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

Alexander Collot d’Escury dyrektorem naczelnym firmy Desso

02 października 2012

1 października 2012 r. Alexander Collot d’Escury został nowym dyrektorem naczelnym firmy Desso Holding BV („Desso”), europejskiego producenta wykładzin i systemów nawierzchni sportowych.

Zastąpił na tym stanowisku Stefa Kranendijka, który objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej odpowiedzialnego za wdrażanie i komunikację strategii Cradle to Cradle® firmy Desso.

Collot d’Escury obejmuje stanowisko po pięciu latach pracy w firmie Desso w roli dyrektora ds. handlu, gdzie pełnił kluczową rolę w generowaniu sprzedaży i rozwoju firmy w trudnych warunkach ekonomicznych ostatnich lat. Był również jedną z osób odpowiedzialnych za obecny kształt strategii Cradle to Cradle®  w firmie Desso.

Jego zadaniem będzie dalsze wdrażanie modelu Cradle to Cradle®  wraz pozostałymi innowacyjnymi elementami napędzającymi kreatywność i funkcjonalność.

Będzie się także koncentrował na strategii firmy dotyczącej produkcji pokryć podłogowych dopasowanych do potrzeb klientów oraz sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu w zamkniętych pomieszczeniach.

– Każdy z nas spędza średnio 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach. W domu, w biurze, podróżując, przebywając w hotelu oraz w innych miejscach – mówi Collot d’Escury. – Zrozumienie tego faktu pozwoliło firmie Desso stworzyć własną wizję: „Skoncentrowanie się na produkcji pokryć podłogowych, które sprzyjają naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu”.

Collot d’Escury rozpoczął swoją karierę zawodową, pracując dla korporacji Sary Lee w dziale holenderskiej marki Douwe Egberts. Następnie przeniósł się do Nestlé, gdzie przez 13 lat zdobywał niezwykle cenne międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu. Jako dyrektor regionalny Nestlé Purina Petcare w Europie Środkowej został przeniesiony do Budapesztu (2006–2007). Wcześniej pracował w Szwajcarii jako członek europejskiego zespołu ds. zarządzania Nestlé odpowiedzialnego za napoje, słodycze oraz kilka rynków krajowych (2005–2006).

Collot d’Escury pracował także na stanowisku dyrektora generalnego Nestlé Food Services w Holandii (2002-2005) i pełnił funkcje kierownicze w zespołach ds. marketingu i sprzedaży w Holandii, Hiszpanii i Czechach.

Oprócz stanowiska w firmie Desso jest także członkiem Komitetu doradczego Hogere Hotelschool, szkoły hotelarskiej w Maastricht, jak również członkiem rady Fundacji PAN w Amsterdamie wspierającej sztukę współczesną.

– Chcemy, aby firma Desso stała się światowym liderem produkcji pokryć podłogowych przyjaznych dla środowiska, które odznaczają się wyjątkowym wzornictwem i funkcjonalnością, sprzyjając tym samym zdrowiu i dobremu samopoczuciu – mówi Collot d’Escury. Złożył także wyrazy uznania dla pracowników firmy Desso, dzięki którym firma może rozwijać się nawet w tak trudnych pod względem ekonomicznym czasach.

– Chcemy, aby firma Desso stała się światowym liderem produkcji pokryć podłogowych przyjaznych dla środowiska, które odznaczają się wyjątkowym wzornictwem i funkcjonalnością, sprzyjając tym samym zdrowiu i dobremu samopoczuciu – Złożył także wyrazy uznania dla pracowników firmy Desso, dzięki którym firma może rozwijać się nawet w tak trudnych pod względem ekonomicznym czasach.

Alexander Collot d'Escury (CEO Desso Group)

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email