Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

“Linia wykładzin „Visions of” ma wyszukane i innowacyjne wzornictwo.”Desso otrzymało nagrodę ‘red dot product design’

12 kwietnia 2012

Europejski producent wykładzin Desso otrzymał nagrodę 'red dot product design' za swą kolekcję "Visions of". "Red dot" to znak jakości dla estetycznych form i panujących trendów. Nagrody te rozdawane sa co roku podczas jednego z najbardziej renomowanych konkursów designu na świecie.

W tym roku 1800 producentów i projektantów z 58 krajów uczestniczyło w konkursie.
Sędziowie w składzie 30 międzynarodowych ekspertów, sprawdzali i oceniali w sumie 4515 produktów w Essen w Niemczech. Według sędziów kolekcja Desso "Visions of"  posiada wyszukane i innowacyjne wzornictwo.

Ścisła współpraca
CCO Desso Alexander Collot d'Escury: "Tworzenie tej nagrodzonej linii produktów było wyzwaniem pod względem estetyki, ale także z technicznego punktu widzenia. Wysoki poziom wiedzy naszych zespołów w obu tych obszarach oraz ich ścisła współpraca z kilkoma architektami wnętrz z Circles of Architects® bardzo się opłaciła. Wygranie tej nagrody, z której jesteśmy niezwykle dumni, jest doskonałym potwierdzeniem ich wysiłku. To przykład naszej ambicji, aby być światowym liderem w projektowaniu wykładzin dywanowych, poprzez kreowanie mody wśród pokryć podłogowych."

Nagroda zostanie wręczona na gali red dot 2 Lipca 2012r.

Połączenie technik
Marloes Jongen, Desso designer oraz Mark de Negro, technical development: "Kolekcja Visions of jest zaskakującym wydarzeniem na podłodze. Jest szczera, nie będąc dominująca." "Jako zespół opracowaliśmy unikalną kombinację technik, które zostały zebrane w niezwykły sposób. Dzięki temu, udało nam się stworzyć niepowtarzalny warstwowy wymiar, dzięki któremu doświadczamy zmian w wyglądzie podłogi, w zależności od kąta patrzenia na wykladzinę. "

 Kolekcja'Visions of' oferuje unikalną mieszankę opatentowanej technologii oraz niespotykanego wzornictwa i składa się z trzech różnych produktów, każdy o niepowtarzalnym wzornictwie. "Visions of Flowers" to wyraźny kwiatowy wzór, który jest zawarty w designie płytek dywanowych. Zaskakująco abstrakcyjny wzór nadaje charakterystyczny wygląd "Visions of Shards", natomiast inspiracją dla "Visions of Lines" są elementy liniowe pochodzące z zabytkowej architektury.

Produkty Desso przyczyniają się do zdrowia ludzi i dobrego samopoczucia.

Aby uzyskać pełną historię projektowania linii 'Visions of', proszę odwiedzić stronę:
http://www.circlesofarchitects.com/Desso/(12599)-Circle-of-Architects/Circle-of-Architects-Home/Products-Stories.html?cat=all

 

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email