Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

DESSO WSPIERA WYŚCIG SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH PROFESSIONAL PASSIONATES

14 września 2012

Firma Desso, wiodący europejski producent wykładzin, zapewnia ponad 300 m2 niebieskiej i zielonej wykładziny w ramach wyposażenia wyścigu samochodów elektrycznych Professional Passionates (PP), wspierając cel imprezy - zachęcanie coraz większej liczby osób do korzystania z elektrycznych samochodów. W wyścigu, który odbędzie się 14 września w Amsterdamie, będzie uczestniczyć zarówno Stef Kranendijk, Dyrektor Generalny firmy Desso, jak i Rudi Daelmans, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju firmy Desso.

Po ogromnym sukcesie wyścigu samochodów elektrycznych PP w 2011 roku, ponad 250 dyrektorów generalnych, polityków i dziennikarzy znanych z zaangażowania na rzecz odpowiedzialności społecznej będzie w tym roku ponownie prowadzić ponad 250 elektrycznych samochodów. Wyścig samochodów elektrycznych Professional Passionates 2012 będzie stanowić próbę zdobycia miejsca w księdze rekordów Guinnessa dla najdłuższej zarejestrowanej parady samochodów elektrycznych wszechczasów. Do ustanowienia rekordu potrzeba co najmniej 219 samochodów.

Impreza zacznie się od sympozjum na temat "E-mobilności w Holandii, teraz i w przyszłości" na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie, gdzie firma Desso dostarczyła 70 m2 niebieskiej wykładziny do wyposażenia wejścia i punktu startu wyścigu. Samochody przejadą trasą o długości 80 km na terenie i wokół Amsterdamu i Zaanstad w Holandii w ramach starań na rzecz rozszerzenia wiedzy na temat korzyści związanych z pojazdami elektrycznymi. Do największych obecnych firm będą należeć: Unilever, Philips, Nuon, ANWB, KPN, Siemens i Heijmans. Linia mety i program wieczorny zostaną zorganizowane przy terminalu pasażerskim w Amsterdamie, gdzie firma Desso również dostarczyła 250 m2 niebieskiej i zielonej wykładziny, oraz gdzie odbędzie się powitanie, kolacja i "E-przyjęcie". Po wyścigu odbędzie się wręczenie szeregu Nagród za E-mobilność dla firm najbardziej postępowych w dziedzinie mobilności elektrycznej w Holandii.

Zainteresowanie firmy Desso samochodami elektrycznymi jest inspirowane strategią Cradle to Cradle®, stosowanej przez firmę od 2008 roku. Do 2020 roku Desso zamierza dostosować projektowanie i wytwarzanie wszystkich swoich produktów do zasad projektowych Cradle to Cradle®. Produkty muszą być wytwarzane z pozytywnie zdefiniowanych* materiałów, które są bezpieczne dla człowieka oraz podlegają recyklingowi biologicznemu lub technicznemu po zakończeniu okresu ich przydatności do użytku. Według Cradle to Cradle® wykładzina składa się z substancji odżywczych, które powinny konsekwentnie pozostawać w użytku. W ramach tej samej strategii Desso pozyskuje coraz większe ilości energii ze źródeł odnawialnych. Kluczem tej filozofii jest stosowanie pozytywnego wpływu na środowisko od samego początku.

* Pozytywnie zdefiniowany = wszystkie składniki zostały ocenione jako zielone (optymalne) lub żółte (akceptowalne) zgodnie z kryteriami oceny Cradle to Cradle®.

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email