Lita Polisch exhibition
Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

Wykładzina z serii ,,Lita'' firmy Desso na wystawie z okazji pierwszej rocznicy śmierci wisławy szymborskiej

12 marca 2013

1 lutego otwarto w Krakowie, na świeżo położonych żółtych płytkach wykładzinowych Lita firmy Desso, nową wystawę upamiętniającą twórczość Wisławy Szymborskiej (2 lipca 1923-1 lutego 2012) w pierwszą rocznicę jej śmierci. Wykładzinę Lita dostarczyła i zamontowała w szachownicę fińska firma Martela.

Nazywana "Mozartem poezji", Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1996 r. Fascynowała niezliczonych czytelników na całym świecie.

Uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej "Szuflada Szymborskiej" uświetniła swoją obecnością małżonka prezydenta RP, Anna Komorowska.

"Jestem ogromnie rad, że Desso odegrało rolę w tym ważnym wydarzeniu, poświęconym jednej z najwybitniejszych polskich poetek, przyczyniając się do sukcesu wystawy" - mówi Andrew Sibley, regionalny dyrektor zarządzający Desso.

Wystawa jest swego rodzaju trójwymiarowym kolażem, w którym rzeczy osobiste poetki zestawiono z cytatami pochodzącymi z jej dzieł oraz fotografiami ludzi, rzeczy i miejsc. Wprowadzają one zwiedzającego w prywatny świat wyobraźni poetyckiej i inspiracji intelektualnych Szymborskiej.

Wystawę będzie można później zobaczyć w Rzymie, a reprodukcje wyklejanek będą wystawione w Korei Południowej.

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email