Powrót do informacji ogólnych o aktualnościach

Firma DESSO® uczestnikiem debaty dotyczącej gospodarki o obiegu zamkniętym podczas organizowanego w ramach światowego forum ekonomicznego spotkania o nazwie „letnie Davos”, ktόre odbędzie się w chinach

09 września 2013

Desso, wiodąca firma o zasięgu globalnym, zajmująca się produkcją dywanów, płytek wykładzinowych i nawierzchni sportowych uczestniczy w dyskusjach dotyczących przejścia do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym podczas spotkania o nazwie "Letnie Davos", które odbędzie się w Dalian, w Chińskiej Republice Ludowej, w ramach Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), w dniach 11-13 września.

Od czasu pierwszej edycji "Letniego Davos" Państwo Środka już po raz siódmy zostało gospodarzem Światowego Forum Ekonomicznego. Chińskie "Letnie Davos" stało się stałym dorocznym wydarzeniem odbywającym się równolegle do europejskiego corocznego szczytu organizowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, w Szwajcarii, na początku każdego roku.

W tym roku delegaci omawiać będą korzyści i wyzwania związane z przejściem do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, który wielu ekspertów uważa za bardziej zrównoważony i lepiej dostosowany do wymogów XXI wieku.

Coroczne Spotkanie Nowych Mistrzów utworzono w ramach Światowego Forum Ekonomicznego, aby wykorzystać dorobek realizowanych z powodzeniem corocznych spotkań w Davos i rozszerzyć globalną dyskusję toczącą się wśród liderów biznesu i polityki na jeden z najszybciej rozwijających się gospodarczych regionów świata. Jest to współcześnie najpoważniejsze ogólnoświatowe zgromadzenie biznesowe w Azji. Zapewnia niepowtarzalną możliwość prowadzenia dyskusji między liderami czołowych międzynarodowych firm oraz dyrektorami generalnymi zarządzającymi dynamicznymi i szybko rozwijającymi się firmami, włącznie z kluczowymi decydentami reprezentującymi rząd, media, uczelnie i społeczeństwo obywatelskie.

Światowe Forum Ekonomiczne to niezależna organizacja międzynarodowa, której celem jest poprawa sytuacji na świecie przez zaangażowanie przywódców biznesowych, politycznych i akademickich w pracę na rzecz kształtowania strategii globalnych, regionalnych i branżowych.

Przedstawiciele kierownictwa firmy Desso - Alexander Collot d'Escury (dyrektor generalny), Roland Jonkhoff (dyrektor zarządzający) oraz Andrew Sibley (regionalny dyrektor zarządzający) - będą uczestniczyć w wydarzeniu jako delegaci i prelegenci.

Dzięki swojemu doświadczeniu z zakresu filozofii Cradle to Cradle® realizowanej w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym firma Desso będzie mogła przedstawić praktyczne aspekty dotyczące przejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym podczas dwóch kluczowych dyskusji związanych z tym zagadnieniem, a jedną z nich poprowadzi dyrektor generalny Alexander Collot d'Escury.

"Jesteśmy zachwyceni możliwością podzielenia się naszą wiedzą z innymi liderami biznesowymi i ekspertami, dzięki czemu wszyscy będziemy mogli zbliżyć się do bezpieczniejszego dla środowiska i bardziej racjonalnego z handlowego punktu widzenia modelu biznesowego" - mówi Alexander Collot d'Escury, dyrektor zarządzający firmy Desso. "Dyskusja na temat gospodarki o obiegu zamkniętym jest wyjątkowo aktualna, zważywszy na potrzebę rozwiązania istotnych problemów związanych z ochroną środowiska występujących w Chinach, takich jak poważne zanieczyszczenie powietrza1)" - dodaje Collot d'Escury. "Na przykład wskaźniki występowania astmy w Chinach w ostatnich latach wystrzeliły w górę z powodu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach2) i będzie dobrze, jeżeli będziemy mieli możliwość omówienia sposobów, w jakie przedsiębiorstwa mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i dobrobytu za pośrednictwem innowacji, takich jak DESSO AirMaster® - stworzonych w konkretnym celu ograniczenia poziomu zapylenia powietrza wewnątrz pomieszczeń."

W czwartek 12 września odbędzie się prywatna sesja zatytułowana "Skalowanie gospodarki o obiegu zamkniętym", podczas której firma Desso wraz z innymi liderami biznesu będzie dyskutować na temat nowego raportu przygotowanego przez fundację Ellen MacArthur oraz Światowe Forum Ekonomiczne (sporządzonego dzięki wsparciu firmy McKinsey & Co), który jest poświęcony sposobom katalizowania gospodarki o obiegu zamkniętym w skali.

Następnie w piątek 13 września dyrektor generalny firmy Desso Alexander Collot d'Escury będzie jednym z prowadzących dyskusję podczas spotkania zatytułowanego "Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce" i poświęconego sposobom przechodzenia do tego modelu przez różne organizacje. Wśród innych prelegentów znajdą się następujące osoby: Peter Lacy (dyrektor zarządzający, Dział Strategii i Usług Dotyczących Zrównoważonego Rozwoju, Asia Pacific Accenture); Ma Jun (dyrektor, Instytut Spraw Publicznych i Ochrony Środowiska); oraz Tim Wang (pierwszy wiceprezes i dyrektor generalny, Greater China, Ecolab (China) Investment Co. Ltd.). Dyskusję poprowadzi Dominic Waughray, pierwszy dyrektor, kierownik inicjatyw dotyczących ochrony środowiska ze Światowego Forum Ekonomicznego.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.weforum.org/events/annual-meeting-new-champions-2013

1)  The East is Grey, The Economist, 10 sierpnia 2013 r.
2) Lua Wilkinson, China's Asthma Problem Is Bad - and Growing Worse, czerwiec 2013 r.

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email