Dofinansowanie w programie Eco-Innovation UE

Firma Desso z zadowoleniem informuje o uzyskaniu dofinansowania ze środków UE w ramach programu Eco-Innovation na rzecz realizacji projektów Take Back™ i Refinity®.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za otrzymane wsparcie i traktujemy je jako wspaniały przykład współpracy między instytucjami rządowymi i przemysłem, której celem jest umacnianie strategii Cradle to Cradle® oraz zwiększanie poparcia dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Desso's participation at Eco Innovation Programme

Nasze cele:

1. Wprowadzenie programu odbierania i recyklingu materiałów w sześciu państwach europejskich (kraje Beneluksu, Francja, Niemcy i Wielka Brytania).
2. Odbieranie 4% zużytych wykładzin z danego rynku, co jest równe 16 tys. ton rocznie, z czego co najmniej 50% zostanie przetworzone za pomocą naszego systemu recyklingu Refinity®.
3. Poddawanie recyklingowi 50% tych materiałów.
4. Zapobieganie wyrzucaniu 8 tys. ton zużytych wykładzin rocznie na wysypiska śmieci.
5. Opracowanie planu umożliwiającego powielanie tego programu odbioru i recyklingu oraz rozszerzenie skali działań.

Warto uświadomić obywatelom, w jaki sposób skorzystamy na tym my wszyscy i środowisko.

Aby uzyskać pomoc w tym zakresie oraz zwiększyć wiedzę na temat programu Take Back™, rozpoczniemy współpracę z innymi liderami przemysłu związanymi z produkcją wykładzin. 


Więcej informacji na temat projektu Eco-Innovation zainicjowanego przez Agencję Wykonawczą ds. Konkurencji i Innowacyjności (EACI) można znaleźć tutaj.
  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email