Desso Group

Desso skupia się na projektowaniu doskonałych wzorów podłogowych i realizowaniu strategii Cradle to Cradle®, oferując wysokiej jakości płytki wykładzinowe i dywany tkane na szerokim krośnie.

Desso Group

 
Ponad połowę sprzedawanych produktów stanowią komercyjne wykładziny obiektowe, które można znaleźć w biurach, bankach, centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, szkołach, uczelniach wyższych i ośrodkach opieki zdrowotnej. Wśród naszych klientów znajdują się takie firmy, jak ABN AMRO, Rabobank, AkzoNobel, Dutch Ministry of Safety & Justice, KPMG, PWC, Deloitte, Allianz, Canon, EDF, HSBC, Porsche, Procter & Gamble, SNCF, Nestlé i wiele innych.

Strategia innowacji Desso jest oparta na trzech kluczowych obszarach: kreatywność, funkcjonalność oraz Cradle to Cradle®. Synonimem naszej kreatywności jest kolekcja CARPETECTURE®. Stanowi ona doskonały przykład zaangażowania firmy Desso w twórcze projektowanie wykładzin spełniających oczekiwania architektów, dekoratorów wnętrz, właścicieli budynków i użytkowników. W dziedzinie funkcjonalności Desso tworzy pionierskie rozwiązania, które mają korzystnie wpływają na zdrowie i komfort użytkowników. Realizując strategię innowacji i kreatywności, firma Desso wprowadziła na rynek szereg opatentowanych produktów, takich jak DESSO AirMaster®, który ośmiokrotnie obniża stężenie drobnego kurzu w powietrzu (w porównaniu z twardymi pokryciami podłogowymi), oraz wykładzina w płytkach DESSO EcoBase®, dzięki której firma otrzymała srebrny certyfikat Cradle to Cradle® za całość produktu.

Wykładziny domowe Desso są oferowane pod trzema silnymi markami: Parade, Bonaparte i Desso. Wszystkie te marki mogą poszczycić się bogatą historią produkcji luksusowych wykładzin domowych, a ich wyroby dostępne są za pośrednictwem specjalistycznych sprzedawców detalicznych, jak również w wybranych sklepach z wykładzinami i artykułami wyposażenia wnętrz. Desso Consumer Carpets to jedyna europejska firma oferująca luksusowe wykładziny domowe za pośrednictwem własnych działów sprzedaży w krajach Beneluksu, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Kreatywne projekty wykładzin i doskonała obsługa klienta pozwoliły firmie Desso stać się liderem rozwiązań dla sektorów hotelarstwa oraz turystyki morskiej i lotniczej. Oddział Desso zajmujący się tymi rynkami współpracuje z takimi potentatami, jak Hilton, Intercontinental, Maritime, KLM, China Airlines, Royal Caribbean Cruise Lines i Holland America Line.

Desso Sports jest czołowym dostawcą sztucznej murawy stosowanej na boiskach sportowych i hybrydowych  oraz wzmocnionych systemów trawy naturalnej,  umożliwiających uzyskanie idealnej nawierzchni do uprawiania sportu na każdym poziomie zaawansowania. DESSO GrassMaster® to nawierzchnia w 100 % z  naturalnej trawy, wzmocniona syntetycznymi włóknami Desso, którą zainstalowano na dwóch stadionach Euro 2012 oraz na stadionie Wembley, nazywanym "świątynią futbolu".

Cradle to Cradle®

Zawierając umowę o partnerstwie z Agencją Promowania Ochrony Środowiska (EPEA) z siedzibą w Hamburgu, firma Desso stała się pierwszym producentem wykładzin w EMEA stosującym formułę Cradle to Cradle®. Umowa ta jest świadectwem dążenia Desso, aby w produkcji wykładzin i trawy sztucznej wyjść poza "zwykłą" produkcję zrównoważoną. Zgodnie z zasadami Cradle to Cradle® produkty wytwarza się z tzw. pozytywnie zdefiniowanych1) komponentów, które są łatwe w demontażu, a przez to umożliwiają tworzenie nowych wyrobów zarówno w cyklu biologicznym, jak i technicznym.

Firma Desso jest obecna w ponad 100 krajach i może poszczycić się przeszło 80-letnią historią działalności, dzięki której udało się jej zbudować reputację wiodącego producenta wysokiej jakości płytek wykładzinowych, dywanów tkanych na szerokim krośnie oraz sztucznych nawierzchni sportowych.

Firma Desso ma dwa zakłady produkcyjne i duże centrum dystrybucyjne w Europie, a także specjalistyczne centra obsługi w różnych krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Afryki i Bliskiego Wschodu oraz w Australii.

1) Zdefiniowany pozytywnie = wszystkie składniki oceniono jako "zielone" (optymalne) lub "żółte" (znośne) według kryteriów oceny Cradle to Cradle®. Zgodnie z Programem Certyfikacji Cradle to Cradle® w wersji 2.1.1, przygotowanym przez MBDC we wrześniu 2008 r. (aktualizacja w styczniu 2011 r.).

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email